RN731JTTD43R2D25
Mfr.Part #
RN731JTTD43R2D25
Description
RES 43.2 OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Resistance :
43.2Ohm
Tolerance :
±0.5%
Number of Terminations :
2
Datasheets
RN731JTTD43R2D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD43R2D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 43.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C