RN731JTTD43R2C50
Mfr.Part #
RN731JTTD43R2C50
Description
RES 43.2 OHM 0.25% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
yes
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
43.2Ohm
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN731JTTD43R2C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD43R2C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 43.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C