RN731JTTD43R2C25
Mfr.Part #
RN731JTTD43R2C25
Description
RES 43.2 OHM 0.25% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
43.2Ohm
Composition :
Thin Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Working Voltage :
75V