RN731JTTD43R2B50
Mfr.Part #
RN731JTTD43R2B50
Description
RES 43.2 OHM 0.1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Resistance :
43.2Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD43R2B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD43R2B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 43.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C