RN731JTTD43R2B25
Mfr.Part #
RN731JTTD43R2B25
Description
RES 43.2 OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
43.2Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD43R2B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD43R2B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 43.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C