RN731JTTD43R0F50
Mfr.Part #
RN731JTTD43R0F50
Description
RES 43 OHM 1% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Resistance :
43Ohm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W