RN731JTTD43R0F25
Mfr.Part #
RN731JTTD43R0F25
Description
RES 43 OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
yes
Power Rating :
63mW
Resistance :
43Ohm
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD43R0F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD43R0F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 43Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C