RN731JTTD43R0F100
Mfr.Part #
RN731JTTD43R0F100
Description
RES 43 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
43Ohm
Weight :
2.012816mg
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
RN73
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD43R0F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD43R0F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 43Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C