RN731JTTD43R0D50
Mfr.Part #
RN731JTTD43R0D50
Description
RES 43 OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Working Voltage :
75V
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
0603 (1608 Metric)
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Moisture Resistant
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
43Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD43R0D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD43R0D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 43Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C