RN731JTTD43R0D100
Mfr.Part #
RN731JTTD43R0D100
Description
RES 43 OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Pbfree Code :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
yes
Weight :
2.012816mg
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
43Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
RN73
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD43R0D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD43R0D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 43Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C