RN731JTTD43R0B50
Mfr.Part #
RN731JTTD43R0B50
Description
RES 43 OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
0603 (1608 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
43Ohm
Pbfree Code :
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD43R0B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD43R0B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 43Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C