RN731JTTD4372F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4372F50
Description
RES 43.7K OHM 1% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
43.7kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD4372F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4372F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 43.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C