RN731JTTD4372F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4372F25
Description
RES 43.7K OHM 1% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Resistance :
43.7kOhm
RN73
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W