RN731JTTD4372F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4372F100
Description
RES 43.7K OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
yes
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RN73
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Resistance :
43.7kOhm
Datasheets
RN731JTTD4372F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4372F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 43.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C