RN731JTTD4372F10
Mfr.Part #
RN731JTTD4372F10
Description
RES 43.7K OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
yes
Working Voltage :
75V
Resistance :
43.7kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD4372F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4372F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 43.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C