RN731JTTD4372D100
Mfr.Part #
RN731JTTD4372D100
Description
RES 43.7K OHM 0.5% 1/16W 0603
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thin Film
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
43.7kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V