RN731JTTD4372B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4372B50
Description
RES 43.7K OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
EAR99
Case Code (Imperial) :
Resistance :
43.7kOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Number of Terminations :
2
Feature :
Moisture Resistant
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD4372B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4372B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 43.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C