RN731JTTD4372B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4372B25
Description
RES 43.7K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Moisture Resistant
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
43.7kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%