RN731JTTD4371F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4371F50
Description
RES 4.37K OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Resistance :
4.37kOhm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD4371F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4371F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.37kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C