RN731JTTD4371F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4371F25
Description
RES 4.37K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
4.37kOhm
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD4371F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4371F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.37kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C