RN731JTTD4371F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4371F100
Description
RES 4.37K OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Resistance :
4.37kOhm
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD4371F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4371F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.37kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C