RN731JTTD4371D100
Mfr.Part #
RN731JTTD4371D100
Description
RES 4.37K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
4.37kOhm
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Series :
RN73
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm