RN731JTTD4371C50
Mfr.Part #
RN731JTTD4371C50
Description
RES 4.37K OHM 0.25% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.37kOhm
Tolerance :
±0.25%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
RN73
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD4371C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4371C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.37kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C