RN731JTTD4371C10
Mfr.Part #
RN731JTTD4371C10
Description
RES 4.37K OHM 0.25% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Series :
RN73
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
4.37kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD4371C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4371C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.37kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C