RN731JTTD4371B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4371B50
Description
RES 4.37K OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tape and Reel (TR)
Series :
RN73
Power Rating :
63mW
Resistance :
4.37kOhm
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD4371B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4371B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.37kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C