RN731JTTD4371A25
Mfr.Part #
RN731JTTD4371A25
Description
RES 4.37K OHM 0.05% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.05%
ECCN Code :
EAR99
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
4.37kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W