RN731JTTD4370F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4370F100
Description
RES 437 OHM 1% 1/16W 0603
EAR99
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
yes
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
437Ohm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Weight :
2.012816mg
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD4370F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4370F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 437Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C