RN731JTTD4370D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4370D25
Description
RES 437 OHM 0.5% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
437Ohm
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%