RN731JTTD4370D100
Mfr.Part #
RN731JTTD4370D100
Description
RES 437 OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
437Ohm
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD4370D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4370D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 437Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C