RN731JTTD4370B50
Mfr.Part #
RN731JTTD4370B50
Description
RES 437 OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
437Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN731JTTD4370B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4370B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 437Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C