RN731JTTD4370B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4370B25
Description
RES 437 OHM 0.1% 1/16W 0603
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Weight :
2.012816mg
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
437Ohm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD4370B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4370B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 437Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C