RN731JTTD4322F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4322F25
Description
RES 43.2K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Height :
450μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Resistance :
43.2kOhm
Datasheets
RN731JTTD4322F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4322F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 43.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C