RN731JTTD4322D50
Mfr.Part #
RN731JTTD4322D50
Description
RES 43.2K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
43.2kOhm
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm