RN731JTTD4322D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4322D25
Description
RES 43.2K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Resistance :
43.2kOhm
Case Code (Imperial) :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
450μm
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN731JTTD4322D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4322D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 43.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C