RN731JTTD4322D10
Mfr.Part #
RN731JTTD4322D10
Description
RES 43.2K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
43.2kOhm
Datasheets
RN731JTTD4322D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4322D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 43.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C