RN731JTTD4322B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4322B25
Description
RES 43.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
Power Rating :
63mW
Factory Lead Time :
10 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
43.2kOhm
Series :
RN73
Case Code (Imperial) :
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN731JTTD4322B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4322B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 43.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C