RN731JTTD4322B05
Mfr.Part #
RN731JTTD4322B05
Description
RES 43.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
RN73
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
43.2kOhm
Datasheets
RN731JTTD4322B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4322B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 43.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C