RN731JTTD4322A25
Mfr.Part #
RN731JTTD4322A25
Description
RES 43.2K OHM 0.05% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
43.2kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Resistant
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.05%
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD4322A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4322A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 43.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C