RN731JTTD4321F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4321F50
Description
RES 4.32K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
4.32kOhm
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm