RN731JTTD4321F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4321F25
Description
RES 4.32K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
4.32kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
yes
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V