RN731JTTD4321F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4321F100
Description
RES 4.32K OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
4.32kOhm
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
63mW
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD4321F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4321F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.32kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C