RN731JTTD4321F10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD4321F10
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 4.32K OHM 1% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
75V
Mounting Feature :
Surface Mount
Series :
RN73
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Composition :
Thin Film
Surface Mount :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
4.32kOhm
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Feature :
Moisture Resistant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
RN731JTTD4321F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4321F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.32kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C