RN731JTTD4321D100
Mfr.Part #
RN731JTTD4321D100
Description
RES 4.32K OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
1 (Unlimited)
Height :
450μm
2
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
4.32kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Imperial) :
Series :
RN73
Datasheets
RN731JTTD4321D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4321D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.32kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C