RN731JTTD4321D10
Mfr.Part #
RN731JTTD4321D10
Description
RES 4.32K OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
0603 (1608 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
Resistance :
4.32kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%