RN731JTTD4321B25
Mfr.Part #
RN731JTTD4321B25
Description
RES 4.32K OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
4.32kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD4321B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4321B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 4.32kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C