RN731JTTD4321A10
Mfr.Part #
RN731JTTD4321A10
Description
RES 4.32K OHM 0.05% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
4.32kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W