RN731JTTD4320F50
Mfr.Part #
RN731JTTD4320F50
Description
RES 432 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
RN73
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
432Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W