RN731JTTD4320F25
Mfr.Part #
RN731JTTD4320F25
Description
RES 432 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Resistance :
432Ohm
EAR99
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD4320F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4320F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 432Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C