RN731JTTD4320F100
Mfr.Part #
RN731JTTD4320F100
Description
RES 432 OHM 1% 1/16W 0603
Termination :
SMD/SMT
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
432Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD4320F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4320F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 432Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C