RN731JTTD4320D25
Mfr.Part #
RN731JTTD4320D25
Description
RES 432 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
432Ohm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
2.012816mg
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Series :
RN73
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN731JTTD4320D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4320D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 432Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C